Достапни линкови

Џафери-ќе ги преземе сите мерки за смирување на ситуацијата во Струга


Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери
Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Муса Џафери изјави дека протестите во Струга создаваат лоша клима и ја нарушуваат меѓусебната почит и доверба и порача дека ќе бидат преземени сите мерки за да се смират страстите. Џафери по средбата во владата со албанскиот амбасадор во Македонија Арбен Чејку додаде дека сите настани треба да се канализираат до институциите, кои се надлежни.
XS
SM
MD
LG