Достапни линкови

Иран произвел ласерско водено оружје


илустрација
Иранскиот министер за одбрана Ахмад Вахиди изјави дека неговата земја произвела ласерско водено оружје, кое може да погоди мети кои се во движење и кои се наоѓаат на растојание до 20 километри.
Иранската државна телевизија објави фотографии од оружјето. Иран е под ембарго на ОН за увоз на оружје поради сомневањето околу неговата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG