Достапни линкови

Шпанија на работ на рецесија. Пад од 02% во последниот квартал од 2011


Шпанија - биро за вработување во Малага
Шпанскиот Статистички Институт соопшти дека економијата паднала за 0,3 насто во последниот квартал во 2011 година со што земјата сега е на работ на нова рецесија. Уште еден пад во овој квартер би значел втора рецесија за само три години на 4 тата по големина економија на евро – зоната.
Минатата недела беше објавено и дека невработеноста во Шпанија е 22,8 насто што е најголема невработеност во индустрискиот свет.
XS
SM
MD
LG