Достапни линкови

Медал за заслуги за македонските ракометари


Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов ќе ги одликува членовите на македонската ракометна репрезентација со „Медал за заслуги за Македонија”. Спортистите успеаа да се пробијат до квалификациите за Летните олимписки игри, освојувајки го петтото место во Европското првенство во ракомет. Освен ордените, на ракометарите им се доделени и парични награди во износ од 6.000 евра.
XS
SM
MD
LG