Достапни линкови

Сиријската војска освои предградиja во главниот град


Сиријските владини сили ги освоија источните населби од бунтовничките сили. Провладините сили и бунтовниците се судрија во областа Гоута во источниот дел на главниот град Дамаск. Судирите траеа два дена. За сега не се знае дали бунтовниците се повлекле од областа.
XS
SM
MD
LG