Достапни линкови

Тројца осудени за хорор убиство во Канада


Тројца членови на авганистанско семејство во Канада се прогласени за виновни за „хорор убиство”, случај кој ја потресе канадската јавност. Тројца семејни членови - татко, мајка и постар син, се осудени за убиство на три помали сестри и братучед. Во текот на судењето, кое траеше три месеци, судот постојано добиваше докази дека сестрите тинејџетки често се карале со конзервативниот брат и родителите.
XS
SM
MD
LG