Достапни линкови

Десетмина загинати во верижна сообраќајка во САД


илустрација
Најмалку десетмина загинаа во верижна сообраќајна несреќа на автопат во американската сојузна драва Флорида. Уште осумнаесетмина биле повредени кога пет патинички автомобили и шест камиони се судриле. Несреќата настанала поради слаба видливост на патот предизвикана од магла.
XS
SM
MD
LG