Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен а повремено и засилен североисточен ветер. Утрово температурата се спушти под нулата на минус три степени во Скопје и околината. Температурите во текот на денот ќе бидат во интервалот од минус шест до два степени.
XS
SM
MD
LG