Достапни линкови

Објавена листата на загинати и исчезнати при несреќата на Коста Конкордија


Италијанските власти денеска ја објавија листата на 17 лица за кои е утвредно дека го загубиле животот при несреќата на бродот Коста Конкордија, како и листата на 16 лица кои се уште се водат за исчезнати. Сите жртви се индентификувани, освен една. Животот го загубиле пет Германци, четворица Французи, тројца Италијанци, двајца Перуанци, еден Унгарец и еден Шпанец.
Како исчезнати се водат седум Германци, четворица Италијанци, двајца Французи, двајца Американци и еден Индиец.
XS
SM
MD
LG