Достапни линкови

Германија повикува на построг мониторин од ЕУ врз Грција


Германскиот министер за економија Филип Рослер и германската канцеларка Ангела Меркел
Германскиот министер за економија Филип Рослер изјави дека го поддржува зголемениот мониторинг на ЕУ врз Грција. Министерот во интервју кое ќе биде објавено утре во неделникот Билд рече дека ЕУ мора да се осигура дека Грција не го прекршува буџетското штедење.
XS
SM
MD
LG