Достапни линкови

Противниците на Путин протестираа со бели траки на нивните автомобили


Протестите во Русија
Стотина автомобили одбележани со бели траки и балони денеска во знак на подршка на протестите против премиерот Владимир Путин возеа низ улиците во центарот на Москва. Учесниците се залагаат за фер и демократски парламентарни избори кои ќе се одржат во март.
Руската опозиција планира масовни протести на 4 февруари.
XS
SM
MD
LG