Достапни линкови

Јеменскиот претседател Салех пристигна во САД


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех
Јеменскиот претседател Али Абдула Салех пристигна во САД, каде ќе биде подложен на медицински третман. Салех беше повреден при наводен обид за атентат во јуни во минатата година.
Неговата земја беше дел од Арапската пролет. По месеци протести и немири Салех се повлече од функцијата во ноември.
XS
SM
MD
LG