Достапни линкови

Иванов на средба со принцот Мајкл од Кент


Претседателот Ѓорге Иванов
Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во „Вила Водно“ ќе го прими принцот Мајкл од Кент и членовите на британската бизнис делегација.
Принцот Мајкл од Кент вчера се сретна со премиерот Никола Груевски, а во владата се одржа и македонско-британски бизнис форум.
XS
SM
MD
LG