Достапни линкови

Загина турист при престрелка во туристички комплекс во Египет


Туристи во Шарм ел Шеик
Еден турист загина, а повеќе од 20 лица се повредени при престрелка во египетскиот ресорт Шарм ел Шеик. Според извештаите жртвата е од Франција, а шеесет и едногодишен германски турист е повреден.
Престрелката се случила за време на кражба на една менувачница.
XS
SM
MD
LG