Достапни линкови

Парични награди од 6.000 евра за ракометарите


Владата на Република Македонија, преку Агенцијата за млади и спорт ќе ги награди ракометарите за освоеното 5-то место на Европското првенство во ракомет во Србија со по 6.000 евра на секој во тимот, јавија медиумите. Дополнително, согласно донесените претходни акти, во следните две години ракометарите ќе добиваат месечно по 27.000 денари.
XS
SM
MD
LG