Достапни линкови

Азаренко победничка на Аустрeлијан опен


Викторија Азаренко, е победник на тенискиот турнир Аустрeлијан опен, во женска конкуренција. Во денешното финале, таа извојува лесна победа против Марија Шарапова со 2 спрема 0, по сетови 6:3 и 6:0. Со оваа победа Азаренко моментално е прва на ранг листата, меѓу тенисерките.
Утре, во машкото финале на Аустралијан опен, ќе играат Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.
XS
SM
MD
LG