Достапни линкови

Чавез сака да биде претседател уште 20 години


Претседателот на Венецуела Уго Чавез, изјави дека сака да остане на функцијата до 2031-ва година. 57-годишниот Чавез, кој веќе 13 години е претседател на Венецуела, изјави дека земјата никогаш во 200-годишната историја, немала таков демократски прогрес како за време на неговото владеење.
XS
SM
MD
LG