Достапни линкови

Баросо - на сите начини да биде спречен банкрот на Грција


Претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Баросо денеска апелираше да се стори се за да се спречи банкротот на Грција.
- „Сметаме дека доколку нашите грчки пријатели го завршат својот дел од работата, ние треба да ги поддржиме, со оглед на тоа дека би било многу тешко не само за Атина, туку и за еврозоната, доколку Грција банкротира“, рече Баросо одговарајќи на новинарско прашање за неопходноста другите земји да ја зголемат помошта за поддршка на Атина.
XS
SM
MD
LG