Достапни линкови

Во насилства во Северен Кавказ 13 загинати


Махачкала
Руските власти соопштија дека најмалку 8 исламски милитанти, 4 руски војници и веројатно еден цивил загинаа во три одвоени инциденти во северно кавкаскиот претежно муслимански регион.
Станува збор за инциденти во Ингушетија, Дагестан и Кабардино – Балкирија.
Во овој регион се чести нападите на сепаратистички и на криминални групи.
XS
SM
MD
LG