Достапни линкови

АББА објавува неиздадена песна


Поранешната шведска супер поп група АББА најави дека планира на 23 април да го преиздаде нејзиниот последен албум ,,Визиторс,, во кој ќе биде вклучена и една необјавена песна на групата. Овој албум за прв пат беше објавен во 1981, а една година потоа групата се расформира и досега отфрла повторно спојување. Членовите на групата не ги прифатија ни барањата да се појават заедно на нивното влегување во Салата на рокенрол славата во 2010 година.
XS
SM
MD
LG