Достапни линкови

Во Сирија продолжиле насилствата


Syria -- Army defectors pose for a photograph in Duma, 25Jan2012
Десетици луѓе биле убиени во насилствата во Хомс. Овие јавувања на активисти од Сирија не можат да бидат потврдени. Се јавува дека вчера во Хомс имало експлозии и, престрелки. Овој град е постојано напаѓан од режимските сили откако почнаа анти владините протести во Сирија во Март минатата година.
Од друга страна, Сириската Обсерваторија за човекови права јави дека денеска имало напад и во градот Хама од каде што исто така се слушате екплозии и истрели од огнено оружје.
XS
SM
MD
LG