Достапни линкови

Експлозија во Багдад, десетици загинати и ранети


Новинските агенции јавуваат од Ирак дека во Багдад одекнала експлозија.
При тоа се јавува дека најмалку 24 луѓе загинале, а десетрици биле ранети.
XS
SM
MD
LG