Достапни линкови

Истрелани гранати врз воена академија во Пакистан


Врз елитната воена академија во Аботаб, во Пакистан биле истрелани гранати кои ги оштетиле надворешните зидови. Засега нема извештаи дали имало човечки жртви и не е јасно кој стои зад нападот.
Оваа Академија е во близина на местото каде во Мај во напад на американски специјалци беше убиен лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG