Достапни линкови

Додик во посета на Скопје


Милорад Додик
Претседателот на Република Српска Милорад Додик ќе пристигне денеска во еднодневна посета на Скопје. Додик ќе се сретне со неговиот македонски колега Ѓорге Иванов. Во соопштението од претседателскиот кабинет на Иванов е наведено дека по таа средба предвидено е македонскиот претседател во неговата вила да се сретне и со претседателот на Народното собрание на Република Србија Славица Гукиќ - Дејановиќ.
XS
SM
MD
LG