Достапни линкови

Временска прогноза – сончево со мала облачност


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност.
Утринската температура ќе се движи од минус 13 до минус еден, а дневната ќе се движи од минус пет до четири степени. Во Скопје и околината облачноста постепено ќе се намалува. Ќе преовладува сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус пет, а дневната ќе се искачи до еден степен.
XS
SM
MD
LG