Достапни линкови

Нема надеж за уште преживеани од бродот Коста Конкордија


Бродот Коста Конкордија
Нема шанси да бидат пронајдени уште преживеани во остатоците на италијанскиот брод кој се насука на запдниот брег на Италија, соопштија спасувачите. Досега телата на 16 лица кои загинаа во несреќата на бродот Коста Конкордија на 13 јануари се пронајдени.
Индентификувани се 13 од нив, а 16 се уште се исчезнати.
XS
SM
MD
LG