Достапни линкови

Тројца мртви пронајдени под урнатините на зграда во Рио де Женеиро


Урнатините на зградата во Рио де Женеиро
Бразилските спасувачи откриле три тела под урнатините на тројната мулти- катна зграда во Рио де Женеиро. Властите соопштија дека спасувачките тимови спасиле шест лица, но уште најмалку 16 се исчезнати.
Тројната мулти – катна зграда се урна вчера во центарот на градот. Засега не се знае причината на несреќата, но, според очевидци, претходно одекнала експлозија и се чувствувал мирис на гас.
XS
SM
MD
LG