Достапни линкови

Камерон-потребни се похрабри мерки за Европа да ги реши економските проблеми


Британскиот премиер Дејвид Камерон на Светскиот економски форум во Давос
Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека лидерите на ЕУ мора да преземат похрабри мерки за Европа да ги премости економските проблеми. Камерон на Светскиот економски форум во Давос им препорачал на европските лидери да направат поголеми заложби, а не само да разговаараат без да преземат нешто за решавање на проблемите.
Според Камерон би било лудост Европа да воведе данок за финансиските трансакции.
XS
SM
MD
LG