Достапни линкови

10-мина убиени во Ирак, меѓу кои и жени и деца


Најмалку 10 лица загинале, вклучувајки и жени и деца, при бомбашки напад на милитанти врз куќите на двајца полицајци и нивните семјства во местото Мусајаб, јужно од Багдад. Војници, полицајци и владини службеници станаа честа цел на напади на милитантите во обид да ги дискредитираат безбедносните сили по заминувањето на американските војници од Ирак.
XS
SM
MD
LG