Достапни линкови

Самоубиствен напад во Хелманд, 3-ца загинати


Најмалку три лица загинале во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба во авганистанската провинција Хелманд, а 30-тина биле повредени. Локалните власти соопштија дека меѓу повредените имало и неколкумина странци. До нападот дошло пред еден владин објект, кога таму поминувало возило на НАТО.
XS
SM
MD
LG