Достапни линкови

Втор ден од Светскиот економски форум во Давос


Во Давос продолжува Светскиот економски форум на кој се разговара за актуелните економски проблеми во светот. Германската канцеларка Ангела Меркел вчера на отворањето изјави дека на Европа и недостасуваат политички структури непоходни за одржување на заедничката валута еврото. Меркел исто така ги отфрли барањата за подрастично зголмување на буџетот наменет за спас на еврозоната.
XS
SM
MD
LG