Достапни линкови

Меркел-Европа нема потребна политичка структура за функција на еврото


Германската канцеларка Ангела Меркел
Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европа ги нема потребните политички структури кои ќе направат заедничката валута-еврото да функционира правилно.
Меркел говорејќи на Светскиот економски форум во Давос наведе дека слабостите кои се наталожиле во изминатите години неможат да бидат веднаш надминати. Но таа додаде дека се одлучни тие да бидат елиминирани, иако не кажа како.
XS
SM
MD
LG