Достапни линкови

Одбиено обвинувањето дека началникот на ГШ на српската војска е воен злосторник


Началникот на Генералшатабот на српската армија, Љубиша Диковиќ
Српскиот обвинител за воени злосторства ги одби обвинувањата на организацијата за човекови права Центар за хуманитарно право против новиот началник на Генералшатабот на српската армија.
Обвинителот Владимир Вукелиќ изјави дека нема основа да се обвини генералот Љубиша Диковиќ за воени злосторства во Косово во 1998 и 1999 година.
XS
SM
MD
LG