Достапни линкови

Медведев можеби ќе се кандидира повторно за претседател


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека можеби ќе се кандидира повторно за претседател. Според Медведев неговата одлука да не се бори за втор мандат на изборите во март била прашање на политичка целисходност, но бидејќи има само 46 години решил да не се повлече од политичките битки.
XS
SM
MD
LG