Достапни линкови

Убиен лидерот на сунитската полиција во Багдад


Лидерот на сунитската полиција при судирот со припадниците на Ал Кадеа загинал во Багдад. Според властите Мулах Надхум ал Џобоури бил убиен во престрелка додека го управувал неговиот автомобил.
Исламските екстремистички веб страни ја прославуваат неговата смрт.
XS
SM
MD
LG