Достапни линкови

Упасен водачот на вехабистите во БиХ


Американската амбасада во Сараево
Водачот на најголемата вехабиска заедница во БиХ, Нусрет Имамовиќ, и неговиот брат Елдин се упасени денеска во голема полициска акција во Горна Маоча, јавуваат сараевските медиуми. Цел на акцијата на Агенцијата за истрага и заштита беше пронаоѓање доказен материјал што може да се доведе во врска со нападoт врз американската амбасада во Сараево.
XS
SM
MD
LG