Достапни линкови

Путин-Русија нема да стане диктаторска земја


Рускиот премиер Владимир Путини
Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека неговата земја нема никогаш да стане диктаторска. Путин кој се надева на претседателски мандат на изборите во март неодамна се соочи со протести против неговиот режим, поради декемвриските парламентарни избори кои опозициските активисти и независните набњудувачи ги оценија како нерегуларни.
XS
SM
MD
LG