Достапни линкови

Авганистанецот кој уби 4 француски војници бил лут од снимките со маринците


Претставник на авганистанската армија изјави дека војникот кој во минатата недела уби четворица француски војници бил разлутен од видеото во кое американски маринци уринирале врз талибански тела. Претходно авганистанските власти објавија дека 21 годишниот напаѓач бил талибански милитант кој се инфилтрирал во армијата. Нападот ја натера Франција да ја стопира програмата за обука на авганситанските сили.
XS
SM
MD
LG