Достапни линкови

Осуетен атeнтат врз израелскиот амбасадор во Азербејџан


Тројца азербејџанци биле уапсени за подготовка атентат врз израелскиот амбасадор Мајкл Лотем, како и врз учителот и рабинот во еврејското училиште во Баку. Според медиумите, тие прошверцувале оружје и експлозив од Иран во Азербејџан и имале врски со иранските разузнавачки служби кои им ветиле 150 илјади долари за да го убијат амбасадорот на Израел.
XS
SM
MD
LG