Достапни линкови

Европско првенство во ракомет: ден за одлука


Македонската ракометна репрезентација денеска во рамките на Европското првенство во Белград игра против домаќинот Србија. Доколку Македонија победи, постојат теоретски шанси дури и за пласман во полуфиналето, но тоа ќе зависи и од другите два меча што се играат во нашата група: Полска- Германија и Данска- Шведска. На табелата води Србија со 7 бодови, пред Германија со 5, Данска со 4, Македонија и Полска со 3 и Шведска со 2 бода.
Натпреварот Македонија- Србија се игра со почеток во 20 часот и 15 минути.
XS
SM
MD
LG