Достапни линкови

Времето денеска облачно со снег и силен ветер


Времето во Македонија ќе биде облачно со пообилни врнежи од снег, а во југоисточните делови од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, што ќе услови појава на снежни наноси. Утринската температура се движи од минус три до два, а дневната ќе биде од минус два до два степена.
Времето во Скопје ќе биде облачно со пообилни врнежи од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Утринската температура се спушти до минус еден степен, а дневната ќе достигне до нулата.
XS
SM
MD
LG