Достапни линкови

Русија купува италијански оклопни возила


Илустрација: Оклопно возило.
Русија купила 60 оклопни возила од Италија, соопшти рускиот заменик министер за одбрана Александар Сухоруков. Тој изјави дека договорот за купување на возилата Ивеко бил потпишан во декември минатата година. Возилата наскоро ќе бидат испорачани во Русија. Кремљ планира да потроши околу 30 милијарди долари на нова воена опрема, вклучувајќи и 120 хеликоптери.
XS
SM
MD
LG