Достапни линкови

Мит Ромни за данок ќе плати 6,2 милиона долари


Претседателскиот кандидат во номинациите на Републиканската партија Мит Ромни соопшти дека ќе плати 6,2 милиона долари за данок на приход за 2010 и 2011година. Во тој период Ромни претежно од инвестиции заработил 42 милиона долари.Тој беше под притисок на јавноста ова да го соопшти.
Во саботните номинации во Јужна Каролина тој загуби од неговиот последен противник меѓу републиканците Њут Гигрич.
Во досието на Ромни стои и дека дал речиси 3 милиони долари во добротворни цели и за Мормонската Црква во која е член.
XS
SM
MD
LG