Достапни линкови

Во бомбашки напади во Багдад, 10 загинати


Архива
Најмалку 10 луѓе загинале а 30 се повредени во два одделни бомбашки напади во Багдад. Цел на автомобил бомбите били шиити во областа Сард во ирачкиот главен град. Првата експлозија се случила во близина на место каде се собираат работници кои чекаат за работа а втората експлозија одекнала во близина на една раскрсница.
XS
SM
MD
LG