Достапни линкови

Временска прогноза-врнежи од дожд и снег


Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд попладне, а на планините снег. Во ноќните часови врнежите постепено ќе поминуваат во снег.

Температурата ќе се движи од еден до седум степени.

Во Скопје облачно со повремен локален дожд попладне. Температурата ќе достигне до три степени.
XS
SM
MD
LG