Достапни линкови

Комисиска расправа за резолуцијата за напредокот на Македонија во ЕП


Известувачот за Македонија во ЕП, Ричар Ховит.
Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент попладнево ќе ги разгледа амандманите по предлог резолуцијата за напредокот на Македонија, претставена пред еден месец од британскиот европратеник и известувач за земјата Ричар Ховит.

Европратениците имаат предложено 164 амандмани на предлог резолуцијата. Се очекува да остане повикот до Советот на ЕУ за започнување на преговорите со Македонија.
XS
SM
MD
LG