Достапни линкови

Прекинат протестот на граничните премини на Косово кон Србија


Движењето Самоопределување изутрината го заврши протестот на граничните премини од Косово кон Србија. Според образложението, причина за прекин на протестот биле рестрикциите од страна на полицијата и многу ниските температури, поради што лидерите на Самоопределување ги повикале демонстрантите мирно да се разотидат. Косовската полицијата вчера ги спречи демонстрантите да ги блокираат двата гранични премини кон Србија.
XS
SM
MD
LG