Достапни линкови

Конститутивна седница на новиот парламент на Египет


Новоизбраниот парламент на Египет денеска ја одржува конститутивната седница, која започна со минута молчење за стотиците загинати во демонсатрациите за соборување на претседателот Хосни Мубарак. Денеска треба да биде избран спикер на Парламентот.
XS
SM
MD
LG