Достапни линкови

Претседателот на Јемен замина на лекување во САД


Јеменските медиуми јавија дека претседателот Али Абдула Салех, од Оман заминал за Соединетите Држави на лекување. Салех го напушти Јемен вчера откако парламентот усвои закон со кој му се дава целосен имунитет од гонење, а тој се обврза да си поднесе оставка. Соединетите Држави му издадоа виза, но само со ограничено време, додека е на лекување.
XS
SM
MD
LG