Достапни линкови

Почна годината на Змејот


Милиони азијци со огномети и други прослави ја одбележуваат годината на Змејот. Лунарната Нова година што започнува денеска, е еден од најважните празници во годината за многу луѓе во Азија. Според кинеските зодијачки знаци, годината на Змејот е една од најдобрите во 12 годишниот циклус.
XS
SM
MD
LG